תרבות הגלישה בסלולר – חלק 2

www.cps.co.il/, קראוונים נגררים

ההשתעבדות לאיך אני מיוצג דרך הרשת החברתית וכיצד מתייחסים אלי וכמה לייקים קיבלתי על התמונה שהעליתי אתמול מהמסיבה מכניסים את כולנו לאובססביות בלתי פוסקת של התעסקות בעצמנו. לא פעם הבחנתי שאדם מדבר עם חברו בקרן רחוב והלה עונה לו ברפיסות כמנסה להראות שהוא מאזין לו אלא שלמעשה הוא עוסק בגלישה בסמארטפון. הסכנה הזו של האוטיזם האינטרנטי יכול להגיע לממדים קיצוניים אם לא נדע לטפל בהתנהגות התרבותית החדשה שנולדה לה בשנים האחרונות. הנגיף החדש לא יוכל להיות מושמד דרך טיפולי הדברות. רוצה לומר, מוכרחים אנו להשכיל שהתנהגות תרבותית חדשה קיימת בעולם. לא נוכל להתעלם ממנה וודאי שלא נוכל לומר שהיא איננה מבורכת, היא אכן מבורכת אלא שטרם הקננו לה מערכת ערכים ונורמות שישליטו את התרבות הזו כתרבות ידידותית שאיננה נושאת פנים לאף אדם.

כנס למידע על ביטוח דירות

ההתרגלות לגלישה במשך כל שעות היום עומדת כיום על הנתונים שהצגנו לעיל. אלא שלפי מחקר שערכה חברת סיסקו הנתונים האלו רק יעלו. לדבריהם בשנת 2015 יעמוד שיעור הצריכה בגלישה באינטרנט דרך הסמארטפונים בלמעלה מ 60%. כלומר המכשיר העיקרי לגלישה כבר לא יהיה המחשב אלא הסלולר.
הנתונים קיימים ובכמו בכל חידוש מהפכני בחיינו איננו נוכל להטות את הכף אם טובה היא או אם רעה. אלא צריכים למצוא אפיקים חדשים שיסייעו לנו להשתמש בדרך החדשה הזו לטובתנו. כבר העירו רבים וטובים שבזכות הגלישה בסמארטפונים אנשים רגועים יותר בזמן המתנה בתור למקומות שונים, רגועים יותר אם מישהו מאחר לפגישה שהם קבעו. זאת משום שהם אינם הרגישו שבזבזו זמן. פיתוח הרגלים יצירתיים ומועילים לתרבות החדשה שנוצרה תוכל לתת הרבה ברכה ללחץ המצוי בקרב כל אזרח התרבות המערבית.

Posted in Uncategorized.

Comments are closed.