אתרים קמים- אתרים נופלים

דפוס דיגיטלי, כיבוי אש

אלפי אתרים קמים ביום, אלפים יורדים גם בדיוק באותם רגעים. ממש כמו ילודה ותמותה בעולם, כך גם באתרי אינטרנט. מה אפשר לעשות? שטחי האינטרנט הוירטואלים הם אינסופיים ממש, רבים הרבה יותר ביחס לכמות האנשים הגולשים בהם. כן, נדמה שכל העולם מחובר, אך נראה שעל כל אדם שגולש באינטרנט קמים שלושה אתרים, מתוכם אל כמה כבר אותם גולשים מספיקים להגיע?

כשמדובר באתרים שקמים בשביל הכיף, בשביל הספורט, נקרא לזה, אז אין שום טרגדיה בכך שהאתר לא צולח מבחינת כניסות ופשוט נותר לגסוס במרחב השולים. עם זאת, כשאנו מדברים על אתרים בהם הושקעה עבודה רבה, מאמץ בלתי נדלה, אתרים אשר הוקמו על- ידי אנשים עם חזון ורצונות מאוד ברורים, נשמע הדבר כבר יותר עצוב ולעיתים אף טרגי. אין בעולם הזה שחור ולבן, אין דברים והוראות בטוחות כמו צורת אילוף כלבים או באיזה מדביר יש להשתמש בכדי להפטר מכך וכך מזיקים. מה שצריך הוא ניסיון, תזמון, יצירתיות, וכמובן, כמו תמיד בחיים, צריך גם הרבה מזל.

אם מדברים על אתרי פרסום ושיווק, למשל, יש להכיר את העולם גם בשוק שמחוץ למחשב ולגלישה וגם מבפנים. איש עסקים שמעוניין למכור נעליים דרך האינטרט, למשל, חייב לחשוב על גורמים רבים לפני שיוצא לפעולה. איזה סוג נעל הוא מתכוון לקדם, באיזו מדינה הוא מתכוון לקדם את האתר בצורה החזקה ביותר, לפי ביקוש, לפי היכרות עם אוכלוסיות מסוימות. מעבר לכך הוא צריך גם מעצב אתרים ואחראי תוכן שיודעים טוב מאוד מה הם עושים, שמכירים היטב את התחום והעולם המורכב וההפכפך.

Posted in Uncategorized.

Comments are closed.