שימוש בטכנולוגיה עתידנית לצורכי שיווק – חלק 2

קרא עוד, למידע נוסף בנושא מתנות ליום המשפחה

ניתן דוגמא או שניים שתמחיש את המיוחדות בטכנולוגיה זו.
חברות שונות החלו להשמש בצורה מזערית בשיטה זו על מנת לשווק חלק ממוצריה. חברת השעונים TISSOT הציבה בעמדות המכירה שלה מצלמות לצד המוכרנים שחילקו רצועת נייר מיוחדת וענדו אותן בידי העוברים והשבים. על ידי הצגת הרצועה מול המצלמה יכלו הלקוחות לראות כיצד שעון זה ושעונים אחרים מצבעים שונים נראים על ידם מבלי שענדו אותו כלל. רעיון דומה לכך אימצו גם חברות אופנה שונות שמאפשרות ללקוחותיהם לחזות איך נראים משקפיים מדגם מסויים עליהם אף על פי שלא ענדו אותו כלל כנ"ל לגבי פריטי לבוש.
אף חברת הענק לגו השתמשה בשיטה זו בכך שהציבה מצלמות ומסכים בכמה חנויות ברחבי העולם ונתנה את האפשרות להציג את אריזות המשחק שהם משווקים ולראות איך הם נבנות ומה נוצר מהם וכל זה באופן וריטואלי.

מומחים רבים טוענים שכיום כמה חברות משתמשות בטכניקה זו כגימיק שיווקי ולא מעבר לזה. כלומר אין עדיין התייחסות רצינית לשימושיות הרבה שיש בטכנולוגיה זו. אך לדעת מומחים אלו, הטכנולוגיה הזו עתידה להיכנס לכלל שימוש מהיבטים צרכניים שימושיים. לדוגמא כל חנות אופנה מכובדת תאפשר ללקוחותיה להתבונן בצורה וירטואלית איך פריט לבוש מסוים מותאם עליהם מבלי שטרחו ללבוש אותו בכלל. איפה עוד ניתן לראות חידושים אלו ? סביר להניח שבמקומות כמו חנויות אופנה או מזון אך בחנויות המוכרות מכשירי הדברות או במכוני אילוף כלבים סביר להניח שלא נמצא. הדברות וירטואליות כנראה יהיו בעתיד הרחוק מאוד, אם בכלל.

Posted in Uncategorized.

Comments are closed.